Angon puheenjohtaja vaihtui vuosikokouksessa 18.3.

20.03.2018

Angon vuosikokouksessa 18.3. pitkäaikainen puheenjohtaja Pekka Rantanen luopui tehtävästään. Uudeksi puheenjohtajaksi valittiin aiempi varapuheenjohtaja Anna Lönnroth. Myös pitkään taloudenhoitajana toiminut Kyllikki Rosenström luopui hallituksen jäsenyydestä. Hallituksesta erovuorossa ollut Marja-Terttu Posa valittiin jatkamaan; uusiksi jäseniksi valittiin Katja Lehtinen ja Tiina Timperi.  Katso hallituksen jäsenten vastuualueet Yhteystiedot-sivulta!
10.04.2018Kaksi puutarhaseminaaria
20.03.2018Angon puheenjohtaja vaihtui vuosikokouksessa 18.3.
06.04.2018Jäsenkirje 2/2018
06.04.201826.4.2018: Arkeologisia kenttätöitä Varsinais-Suomessa vuonna 2017
07.02.2018Angolaisten 100 mielenkiintoisinta muinaisjäännöstä ja esinettä: osa 2
11.01.2018Kaivaukset Narva-Jõesuussa 2018
10.01.2018JFArchaeology varmistuneita tulossa olevia yleisökaivauksia 2018